Na Vianoce vyšlo nové číslo časopisu VERBUM.

V časopise nájdete článok svetového odborníka na cirkevnú komunikáciu, profesora Pápežskej univerzity sv. Kríža v Ríme Daniela Arasu, ktorý prednášal zasväteným osobám na konferencii v Ružomberku (október 2017) a poskytol svoj príspevok „Reflexia o komunikácii podľa Evangelii gaudium: Rady pre cirkevnú komunikáciu“. Z pôdy Katolíckej univerzity vyšli aj články dvoch jej pedagógov: štúdia „Ktoré médiá sledujú mladí slovenskí katolíci?“ od Terézie Rončákovej a „Hranice pri využívaní digitálnej komunikácie (alebo temná stránka internetu)“ od Juraja Holdoša. Tému médií doplní aj mladá doktorandka Miroslava Psárová so štúdiou „Vplyv evanjelia na mediálne a spravodajské hodnoty“.

V rubrike Úvahy a štúdie ešte okrem toho nájdete pohľad českého arabistu Lukáša Noseka na vzťah moslimov k našej Veľkej noci či teologickú meditáciu americkej dominikánky Theresy Marie Chau Nguyen „Božie obrábanie záhrady spásy: Meditácia o tajomstve vykúpenia“. V rubrike Nákova sa pristavíme pri aktuálnej téme Istanbulského dohovoru podľa Jaroslava Chanasa a úvahou Petra Fogaša o únave v živote kňaza, ale aj každého aktívneho veriaceho, sa pristavíme v rubrike Spiritualita.
V rubrike Beletria predstavíme poviedku Zuzany Kováčikovej „Profesorka zoológie a drozd“. Kvalitné recenzie ohodnotia vlog biskupa Jozefa Haľka Na minútku, prosím, ruský film Neljubov či knihu Šúsaku Éndoa Mlčanie, podľa ktorej natočil rovnomenný film Steven Spielberg.

Časopis Verbum si môžu záujemcovia objednať na webovej stránke alebo zakúpiť v predajniach Spolku Sv. Vojtecha.

(ilustračná snímka wns.com)